„Partnerek” változatai közötti eltérés

Innen: IMA ERP tudasbazis
 
(17 közbenső módosítás, amit 3 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
'''"Program adminisztráció / Partner felvitel"'''
+
A partnerek szerkesztésére a '''Program adminisztráció''' menü, '''Partner''' felvitel almenüjében van lehetőségünk.
 +
</br>
  
Adjuk meg a Partner nevét, típusát (vevő / szállító), Fizetési mód-ját, Fizetési határidő-t  a Vevő -/ Szállító könyvelési csoport kiválasztásával adjuk meg, hogy alapértelmezetten, melyik főkönyvi számon tartjuk nyilván a szállítókat, ezt adott számla rögzítésekor módosíthatjuk. A Könyvelési csoportokat a  “Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Könyvelési csoportok” menüben tudjuk kezelni, de új esetén itt is működik a kis ikonnal történő felvitel.
+
Partner rögzítésére van lehetőség a számla kézi rögzítésekor, de ha importáljuk a számlákat, a program automatikusan létrehozza az érintett partnereket.
Amennyiben imá-ból számlázunk, a cím adatokat a külön tagolt mezőkbe töltsük ki, egyébként folyamatosan is beírhatjuk a szabad szavas mezőbe. (Ha a partneradatok ellenőrzése pipa a Főbeállítások/Általános beállításokban be van jelölve, akkor a partner adószámának beírásával, a zölt pipára kattintva, automatikusan kitöltődnek az adatok, ez külön díjtételhez kötött funkció.)
+
</br>
Megadjuk a partner Adózási és ÁFA típusának megfelelő beállításokat, pl. pénzforgalmis partner megjelölése. Itt megkezdett időszakra vesszük fel a típust, ha változás történik, akkor a változást “Új”-ként a változás időpontjától adjuk meg, fontos, hogy megfelelően használjuk, mert ez alapján kezeli ima a partner számláit.
+
Az itt beállított partner adatokat alapértelmezetten felajánlja a kézi számla írásakor, de az aktuális számla rögzítése közben bármelyik adat megváltoztatható.
Amennyiben pénzforgalmis cégben dolgozunk, a közösségi beszerzésnél fontos a partner kartonján az “EU vagy harmadik ország” megjelölése.
+
</br>
 +
Első körben adjuk meg a:
  
[[File:9Partner.png]]
+
* '''Partner neve'''-t,
 +
 
 +
* '''Típus'''-t (vevő/szállító), (szűrés miatt van jelentősége, a vevői számláknál csak a vevők, szállítói számláknál a szállítók jönnek fel, mindkét oldali ügylethez a vevő/szállító használandó)
 +
 
 +
* '''Fizetési mód'''-ját, (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Fizetési mód) (ez opcionális, ha az adott partner rendszeresen azonos fizetési móddal állítja ki bizonylatait)
 +
 
 +
* '''Fizetési határidő'''-t, (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Fizetési feltétel) (ez opcionális, ha az adott partner rendszeresen azonos fizetési határidővel állítja ki bizonylatait)
 +
 
 +
* '''Vevő -/ Szállító könyvelési csoport'''-ot, hogy alapértelmezetten, melyik főkönyvi számon tartjuk nyilván. (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Könyvelési csoportok)
 +
 
 +
A '''Pénzügy/Számvitel / Beállítások ''' menüben kezeljük a törzseket, de itt helyi menüben is tudunk újat létrehozni. (a legördülő sáv melletti kis ikonnal, megkapjuk a létrehozási ablakot)
 +
[[Fájl:partner1.png]]
 +
 
 +
</br>
 +
</br>
 +
Amennyiben (nem)pénzforgalmis cégben dolgozunk, a közösségi beszerzésnél fontos, hogy a partner kartonján az “EU vagy harmadik ország” megjelölést alkalmazzuk.
 +
IMA-ból történő számlázás esetén kiemelten fontos, hogy a partner kartonon jelöljük a magánszemély és az EU vagy Harmadik országbeli partnereinket, mert a program ez alapján kezeli jól e számlák adatszolgáltatását. Ha tömegesen szeretnénk ezeket a beállításokat utólag pótolni, akkor erre már kötegelt megoldás is van a partner menüben, erre szolgál a '''Tömeges adatfrissítés''' funkció.
 +
</br>
 +
* '''Cím adatok''' Amennyiben IMA-ból számlázunk, a cím adatokat a külön tagolt mezőkbe töltsük ki.
 +
Ha a partneradatok ellenőrzése pipa a '''Főbeállítások/Általános beállítások'''ban be van jelölve, akkor a partner adószámának beírásával, a zöld pipára kattintva, automatikusan kitöltődnek az adatok (ez külön díjtételhez kötött funkció)
 +
[[Fájl:partner2.png]]
 +
* Partner '''Adózási és ÁFA típusa'''-nak megfelelő beállítása - minden új partner normál áfa és ''tao adózás'' típussal jön létre. Ha ettől eltérő a partner akkor állítsuk be a típusát, pl. pénzforgalmis partner megjelölése. Itt megkezdett időszakra vesszük fel a típust, ha változás történik, akkor a változást “Új”-ként a változás időpontjától adjuk meg. Fontos, hogy megfelelően használjuk, mert ez alapján kezeli az IMA a partner számláit.
 +
</br>
 +
</br>
 +
- '''KATA adózási''' típus esetén, a kapcsolt státusz beállítható
 +
</br>
 +
[[Fájl:parner3.png]]
 +
</br>
 +
</br>
 +
A '''Részletes adatok''' gombra kattintva további egyedi beállításokat alkalmazhatunk a partnernél, ezen adatok kitöltése nem kötelező.
 +
</br>
 +
[[Fájl:partner4.png]]
 +
</br>
 +
</br>
 +
A '''Bankszámlák''' gomb megnyomására eltárolhatjuk a partnerhez tartozó bankszámlaszámokat. Ennek felvitele nem kötelező, a ''Partner adatok importálása'' funció automatikusan tölti, illetve ''Bank import'' során az összepárosított adatok alapján is elmenti a partnerekhez tartozó bankszámlaszámot a rendszer.
 +
[[Fájl:partner5.png]]
 +
</br>
 +
</br>
 +
'''Partner adatok ellenőrzése'''
 +
 
 +
A partner rögzítésekor, a partner adatok ellenőrzése során a nyilvántartásból áthozott adatok átemelésénél, a bankszámlaszámot is letároljuk. Egyben első bankszámlánál megjelöljük alapértelmezett bankszámla számnak, az utalási listához. Amennyiben létező partner adatainak felülírása történik, a már korábban letárolt és megjelölt bankszámlaszámnál nem állítjuk át az alapértelmezettet.
 +
 
 +
[[Fájl:Parner adatok ellenőrzése 1.png]]
 +
 
 +
[[Fájl:Partner adatok 2 Bank alapért.png]]
 +
 
 +
[[Fájl:Partner adatok 3 felülírás.png]]
 +
 
 +
[[Fájl:Partner adatok 4 bank felülírás.png]]
 +
 
 +
 
 +
'''Partner összevezetés'''
 +
 
 +
Elérési útvonal:
 +
 
 +
Program adminisztráció / Partner menü / Partner összevezetés gomb
 +
 
 +
A funkció használata megfelelő jogosultsággal („Összevezethet partnereket” jogosultság) lehetséges. Ez a Program adminisztráció / Felhasználók menüpontban, az adott Felhasználó kartonján, a Speciális jogok menüpontban állítható be.
 +
 
 +
 
 +
[[Fájl:Partner osszevezetes 1.png]]
 +
 
 +
 
 +
A partnerek összevezetéséhez, a Partner összevezetés gomb megnyomása után, először azt a partnert kell kiválasztani, amelyiket meg kívánjuk tartani.
 +
 
 +
[[Fájl:Partner osszevezetes 2.png]]
 +
 
 +
 
 +
A kiválasztás után az OK gombra kattintunk, majd következőnek választjuk ki azt a partnert (több partnert is kiválaszthatunk), amit alá kívánunk fűzni az elsődlegesnek meghagyott partnerhez. Ezután ismét az OK gombra kattintunk.
 +
 
 +
[[Fájl:Partner osszevezetes 3.png]]

A lap jelenlegi, 2025. április 1., 08:50-kori változata

A partnerek szerkesztésére a Program adminisztráció menü, Partner felvitel almenüjében van lehetőségünk.

Partner rögzítésére van lehetőség a számla kézi rögzítésekor, de ha importáljuk a számlákat, a program automatikusan létrehozza az érintett partnereket.
Az itt beállított partner adatokat alapértelmezetten felajánlja a kézi számla írásakor, de az aktuális számla rögzítése közben bármelyik adat megváltoztatható.
Első körben adjuk meg a:

  • Partner neve-t,
  • Típus-t (vevő/szállító), (szűrés miatt van jelentősége, a vevői számláknál csak a vevők, szállítói számláknál a szállítók jönnek fel, mindkét oldali ügylethez a vevő/szállító használandó)
  • Fizetési mód-ját, (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Fizetési mód) (ez opcionális, ha az adott partner rendszeresen azonos fizetési móddal állítja ki bizonylatait)
  • Fizetési határidő-t, (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Fizetési feltétel) (ez opcionális, ha az adott partner rendszeresen azonos fizetési határidővel állítja ki bizonylatait)
  • Vevő -/ Szállító könyvelési csoport-ot, hogy alapértelmezetten, melyik főkönyvi számon tartjuk nyilván. (Pénzügy/Számvitel / Beállítások / Könyvelési csoportok)

A Pénzügy/Számvitel / Beállítások menüben kezeljük a törzseket, de itt helyi menüben is tudunk újat létrehozni. (a legördülő sáv melletti kis ikonnal, megkapjuk a létrehozási ablakot) Partner1.png



Amennyiben (nem)pénzforgalmis cégben dolgozunk, a közösségi beszerzésnél fontos, hogy a partner kartonján az “EU vagy harmadik ország” megjelölést alkalmazzuk. IMA-ból történő számlázás esetén kiemelten fontos, hogy a partner kartonon jelöljük a magánszemély és az EU vagy Harmadik országbeli partnereinket, mert a program ez alapján kezeli jól e számlák adatszolgáltatását. Ha tömegesen szeretnénk ezeket a beállításokat utólag pótolni, akkor erre már kötegelt megoldás is van a partner menüben, erre szolgál a Tömeges adatfrissítés funkció.

  • Cím adatok Amennyiben IMA-ból számlázunk, a cím adatokat a külön tagolt mezőkbe töltsük ki.

Ha a partneradatok ellenőrzése pipa a Főbeállítások/Általános beállításokban be van jelölve, akkor a partner adószámának beírásával, a zöld pipára kattintva, automatikusan kitöltődnek az adatok (ez külön díjtételhez kötött funkció) Partner2.png

  • Partner Adózási és ÁFA típusa-nak megfelelő beállítása - minden új partner normál áfa és tao adózás típussal jön létre. Ha ettől eltérő a partner akkor állítsuk be a típusát, pl. pénzforgalmis partner megjelölése. Itt megkezdett időszakra vesszük fel a típust, ha változás történik, akkor a változást “Új”-ként a változás időpontjától adjuk meg. Fontos, hogy megfelelően használjuk, mert ez alapján kezeli az IMA a partner számláit.



- KATA adózási típus esetén, a kapcsolt státusz beállítható
Parner3.png

A Részletes adatok gombra kattintva további egyedi beállításokat alkalmazhatunk a partnernél, ezen adatok kitöltése nem kötelező.
Partner4.png

A Bankszámlák gomb megnyomására eltárolhatjuk a partnerhez tartozó bankszámlaszámokat. Ennek felvitele nem kötelező, a Partner adatok importálása funció automatikusan tölti, illetve Bank import során az összepárosított adatok alapján is elmenti a partnerekhez tartozó bankszámlaszámot a rendszer. Partner5.png

Partner adatok ellenőrzése

A partner rögzítésekor, a partner adatok ellenőrzése során a nyilvántartásból áthozott adatok átemelésénél, a bankszámlaszámot is letároljuk. Egyben első bankszámlánál megjelöljük alapértelmezett bankszámla számnak, az utalási listához. Amennyiben létező partner adatainak felülírása történik, a már korábban letárolt és megjelölt bankszámlaszámnál nem állítjuk át az alapértelmezettet.

Parner adatok ellenőrzése 1.png

Partner adatok 2 Bank alapért.png

Partner adatok 3 felülírás.png

Partner adatok 4 bank felülírás.png


Partner összevezetés

Elérési útvonal:

Program adminisztráció / Partner menü / Partner összevezetés gomb

A funkció használata megfelelő jogosultsággal („Összevezethet partnereket” jogosultság) lehetséges. Ez a Program adminisztráció / Felhasználók menüpontban, az adott Felhasználó kartonján, a Speciális jogok menüpontban állítható be.


Partner osszevezetes 1.png


A partnerek összevezetéséhez, a Partner összevezetés gomb megnyomása után, először azt a partnert kell kiválasztani, amelyiket meg kívánjuk tartani.

Partner osszevezetes 2.png


A kiválasztás után az OK gombra kattintunk, majd következőnek választjuk ki azt a partnert (több partnert is kiválaszthatunk), amit alá kívánunk fűzni az elsődlegesnek meghagyott partnerhez. Ezután ismét az OK gombra kattintunk.

Partner osszevezetes 3.png