Számlázás imá-ból

Innen: IMA ERP tudasbazis
A lap korábbi változatát látod, amilyen Imawikiadmin (vitalap | szerkesztései) 2019. július 24., 09:23-kor történt szerkesztése után volt.

“Számlázás / Számlázás / Vevői számla készítés”

Ezen menüpont alatt található számlakészítési felület teljesen megegyezik, a számla rögzítésnél használttal. A törvényi előírásoknak megfelelően, csak aktuális napi dátummal tudunk kiállítani számlát folyamatos sorszámozás mellett.

A számlázáshoz a “Program adminisztráció / Kezdő” oldalon a cégadatokat ne felejtsük el felvenni, az itt megadott adatok kerülnek rá a számlaképre. A cégbanknak beállított alapértelmezett számlaszámot fogja automatikusan a számlán felkínálni, ez átállítható a számlán, de csak azok a számlaszámok választhatóak, amik itt vannak megadva (pénznemenként lehet alapértelemezettet megadni).

A számla nyomtatásával megjelenítésével kapcsolatban a “Beállítások / Főbeállítások / Eladás/Beszerzés” menüben tudunk rendelkezni. Itt található a kétnyelvű számla, a nyomtatási példányszám, a kontírozás feltüntetése, a bruttó értékhez való kerekítés, és fizetési határidő kiinduló adatának beállítása.

ERP-s ügyfeleink számára készlet kezeléshez kapcsolódó számlázás is elérhető!

Saját számlaszám, előtag megadása

NAV jelentés köteles számlák

Díjbekérő


Előleg számla

Előleg számlákat a “Számlázás / Előleg számla” menüpont alatt tudunk kiállítani. Az itt létrehozott előlegszámlákat a végszámlába be tudjuk emelni. Ezen a felületen nyomon követhetjük, mely előleg milyen arányban, melyik végszámlába került beemelésre.


Tömeges számlázás

Szerződésekhez kapcsolódó, azonos adatokkal, rendszeresen számlázásra kerülő tételek számlakészítését automatizálhatjuk. Időszaki tömeges számlázást a “Számlázás / Tömeges számlázás” menüpontból indíthatunk. A funkció használata külön díjhoz kötött, jelenlegi ára 4900,- Ft + ÁFA / hó