Könyvelés ellenőrzése / Hiba keresés

Innen: IMA ERP tudasbazis
A lap korábbi változatát látod, amilyen Imawikiadmin (vitalap | szerkesztései) 2019. június 26., 15:32-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „Az ima összetett rendszerként, pénzügyi és könyvelési adatokat egyaránt tartalmaz, így az előzetesen rögzített analitikusan látható tételek, csak könyve…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Az ima összetett rendszerként, pénzügyi és könyvelési adatokat egyaránt tartalmaz, így az előzetesen rögzített analitikusan látható tételek, csak könyvelés után kerülnek be a főkönyvekbe. Ehhez a használathoz, míg meg nem szokjuk, hogy mindent le kell könyvelni, érdemes a Pénzügy számvitel/ Főkönyvi könyvelés / Hibajavítás menüben a könyveletlen tételeket rendszeresen ellenőrizni.

Főkönyvi könyvelés / Hibajavítások menüben / könyveletlen tétetelek és egyebek. Egyszerüsített excel export / Főkönyvi karton egyenleggel - itt felülre teszi a féllábas könyveléseket.

Egyenlege van a főkönyvnek, szűkítsük az időintervallumot a lekérdezésben, hogy megtaláljuk melyik napon van az eltérés, és azon belül tudjuk tovább keresni a hibás tételt.

Legfőbb eltérés általában a partner főkönyvi számok és partner pénzügyi nyilvántartásoknál fordul elő A jelentéseket lehet partnerenként csoportosítva lekérni, ugyanarra az időszakra, ahol az eltérést be tudtuk határolni, 311 karton csoportosítva partnerenként pipa, és a vevő pénzügyi nyilvántartás, partnerenkénti egyenlegét nézzük össze.

Tipikus hibák analitika főkönyv elétérsre: nyitó analitika és nyitó napló egyenlege egyezik-e? bankból / pénztárból / vegyesből közvetlenül 311 v 45411.. -re van könyvelve analitika nélkül van egy 18-as számla aminek a kiegyenlítése 17-ben van de a számla 18-ban, így tud eltérés lenni (hónapok közti eltérés is lehet, eltérő időszaki, másik számlára van téve a kiegyenlítés).