Nyitás

Innen: IMA ERP tudasbazis
A lap korábbi változatát látod, amilyen Imawikiadmin (vitalap | szerkesztései) 2019. június 26., 15:35-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „A nyitó tételeket a “Pénzügy/Számvitel / Főkönyvi könyvelés / Nyitó napló” menüpontban tudjuk felvinni, az “Új” gomb segítségével. A főkönyvi…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

A nyitó tételeket a “Pénzügy/Számvitel / Főkönyvi könyvelés / Nyitó napló” menüpontban tudjuk felvinni, az “Új” gomb segítségével. A főkönyvi számokat itt tudjuk megnyitni, az analitikából érkező vevő és szállító számlákat nem szükséges itt kézzel megnyitni, ezt a számlák rögzítésénél (importjánál), nyitó számlaként való megjelölésükkel tudjuk kezelni, a rendszer ezt figyeli, és a nyitó számla tételeknél rákérdez, hogy kívánunk-e nyitó napló tételt beszúrni, az igen választása esetén, megadjuk a nyitó évszámot, amikorra a nyitó tétel bekerüljön, erre figyeljünk, mert pl. egy 2015-ös számlának a nyitótétele automatikusan 2016 évre jönne létre.

A nyitó számlák esetében a számla a 491-es főkönyvre bruttó értéken kerül, így ha az előző évünk (megelőző időszakunk) nem imában volt könyvelve, az eredeti számla nincs imában, akkor a számla áfa tartalmára figyelnünk kell, az eltérő időszaki, vagy pénzforgalmis számlák áfa vonzatát azt nekünk kell vegyes naplóban kézzel lekönyvelnünk. (Imában az évek nincsenek elkülönítve egymástól, tudunk az előző időszakok adataival dolgozni, így azt is megtehetjük, hogy felrögzítjük a számláinkat előző időszakra, ott imában zárjuk, onnan nyitjuk, így meglesz az eredeti számla adat, és automatikusan kezelődik az áfa tartalom)