Számlákkal kapcsolatos további műveletek

Innen: IMA ERP tudasbazis
A lap korábbi változatát látod, amilyen Imawikiadmin (vitalap | szerkesztései) 2019. június 27., 07:15-kor történt szerkesztése után volt.

A “Számlázás / Számlázás” “Számlázás / Számla rögzítés”menü pontokban: Számlákat az “Új” gombbal hozunk létre, a “Karton” gombbal tudjuk megnyitni ránézni, módosítani a még le nem könyvelt számlákat. Könyvelés után már csak a főkönyvi számot, ÁFA bevallási sort, munkaszámot és költséghelyet lehet módosítani. “Törlés” csak a még le nem könyvelt tételek esetén lehetséges. Könyvelt számlát már csak sztornózni tudunk.

Számla másolása / Jóváírás

Sztornózás

Nyitó számla

Elhatárolás, költségmegosztás A számla rögzítése során, a számla tételének kartonján, fent jobb oldalon tudjuk megadni a számlázott időszak kezdő “Elhatárolás kezdete” és záró dátumát “Elhatárolás vége”. Ennek alapján az ima elfogja végezni az elhatárolást, ehhez még a főkönyvi számok megadása szükséges, amit a “Beállítások/Főbeállítások / Eladás/Beszerzés” menüben tudunk megtenni, a “karton” gomb használatával.

A számlakarton közép részén a számlatételek felett található az “Éven belüli költség megosztás” gomb, mellyel szakaszokra bontva tudjuk a költséget felosztani. Mellette a “Költséghely, munkaszám megosztás” gombbal pedig a részlegek, munkák között tudjuk szétosztani a költséget.

Ezeket a funkciókat a számla lekönyvelése előtt tudjuk használni, könyvelés után már nem vezetődnek át a felosztások! A felosztott tételeket vegyes naplóban látjuk. Számlák importálása a megfelelő csv fájlok használatával a “Számlázás /Számla rögzítés/ Szállítói-, Vevői számla import” menükön keresztül lehetséges. A vevő és szállító számlák importjához ugyanazt az import fájl formátumot használjuk. Import előtt Kezdő\ cégadatok \ bank \ alapértelmezett pipa legyen bent Import fájl leírása