„Számlákkal kapcsolatos további műveletek” változatai közötti eltérés

Innen: IMA ERP tudasbazis
27. sor: 27. sor:
 
A külön sztornó típusuként létrehozott, az eredetivel nem öszekapcsolt számlát, a [[Technikai számla]] használatával tudjuk össezpontozni.
 
A külön sztornó típusuként létrehozott, az eredetivel nem öszekapcsolt számlát, a [[Technikai számla]] használatával tudjuk össezpontozni.
 
    
 
    
[[Nyitó számla]]
+
 
 +
== Nyitó számla ==
 +
 
 +
Nyitó számlát a számla karton bal felső sarkában lévő “Nyitó” feliratú pipa bejelölésével tudunk készíteni.
 +
 
 +
További információ: [[Nyitás]]
 +
 
  
 
[[Elhatárolás, költségmegosztás]]
 
[[Elhatárolás, költségmegosztás]]
  
 
[[Számlák importálása]]
 
[[Számlák importálása]]

A lap 2019. augusztus 7., 13:02-kori változata

A “Számlázás / Számlázás” “Számlázás / Számla rögzítés”menü pontokban: Számlákat az “Új” gombbal hozunk létre, a “Karton” gombbal tudjuk megnyitni ránézni, módosítani a még le nem könyvelt számlákat. Könyvelés után már csak a főkönyvi számot, ÁFA bevallási sort, munkaszámot és költséghelyet lehet módosítani. “Törlés” csak a még le nem könyvelt tételek esetén lehetséges. Könyvelt számlát már csak sztornózni tudunk.


Számla másolása / Jóváírás

Másolhatunk számlát

ha több hasonló számlánk van, megkönnyítve ezzel a rögzítést. A “Műveletek” gomb legördülő menüjében az aktív számlára vonatkozóan, amin állunk, választhatjuk a “Másolás” gombot, megtartja a partnert, és a számla tétel sorokat, de minden adat módosítható. Ügyeljünk rá, hogy számla másolásakor a dátum adatok törlődnek, azokat szükséges először megadnunk ahhoz, hogy a tételeknél az áfa bevallási sort kezelni tudja az ima!

Jóváírás

Mínusz számla esetén, nem írunk ‘-’ jelet az összeghez, jóváíró típusú számlát hozunk létre. A számla karton felső részén lévő Bizonylat típus beállításával. A jóváíráshoz is használhatjuk a másolás funkciót, az aktív számla adatait lemásolva hozza létre a jóváíró számlát.

Adott sor jóváírására is van lehetőség, egy normál típusú számla 1 tételsorát is be tudjuk állítani a tétel kartonján jóváíró sorként.


Sztornózás

A sztornózni kívánt számlán állva, “Műveletek” / “Sztornó” menüvel, kis felnyíló ablakban adjuk meg a dátum adatokat, majd ima az aktív számla adataival létre annak sztornóját, melyet a rögzítés menetéhez hasonlóan “OK”-val rögzítünk, “Könyvelés” gombbal véglegesítünk, utána ugyanezekkel az adatokkal rögtön felkínálja a lehetőséget egy új számla kiállítására is, így csak a téves részt kell átírnunk. (Figyelem a számla dátum mezőit és a számla szállítói számát üresen hozza!) Az így összekapocslt számlák automatikusan összepontozódnak, pénzügyileg rendezik egymást.

A különböző számlatípusokat, mint számla, jóváíró, sztornó természetesen közvetlenül is létrehozhatjuk, “Új” számla rögzítésekor a számla karton felső sorában a “Bizonylat típus” megadásával. Ezek egy számlán belül is állíthatóak, ha egy számlán belül akarunk egy jóváíró sort létrehozni, az adott tétel kartonjának bal felső sarkában tudjuk a “Bizonylat típus”-t beállítani.

A külön sztornó típusuként létrehozott, az eredetivel nem öszekapcsolt számlát, a Technikai számla használatával tudjuk össezpontozni.


Nyitó számla

Nyitó számlát a számla karton bal felső sarkában lévő “Nyitó” feliratú pipa bejelölésével tudunk készíteni.

További információ: Nyitás


Elhatárolás, költségmegosztás

Számlák importálása